مسؤول سازمان بسیج سازندگی استان قم مطرح کرد
شناسه خبر :۵۵۶

فعالیت ۶۰ گروه جهادی در استان قم

مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام علی بن‌ ابی طالب(ع) استان قم گفت: بیش از ۶۰ گروه جهادی در استان وجود دارد که فعال هستند و این گروه‌ها به ارائه خدمات در مناطق محروم می‌پردازند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش سازمان بسیج سازندگی استان قم، سرهنگ سید حسین فرهادی با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب در خصوص جهادگران اظهار کرد: ایشان فرمودند حضور یک جوان مومن متدین در یک مجموعه روستایی مظهر مجسم آیه قرآن است.

وی ادامه داد: ما در مجموعه بسیج اردوهای جهادی یک روزه، سه روزه، هفت روزه و ۱۰ روزه را داریم، اردوهای سه روزه برای بسیج‌های تخصصی همچون بسیج مهندسین صنعت، بسیج مهندسین کشاورزی و بسیج مهندسین عمران است.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام علی بن‌ ابیطالب(ع) استان قم افزود: بسیج جامعه پزشکی اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم را در دستور کار دارد و در این راستا ۱۰۸ تیم تخصصی به مناطق محروم اعزام شدند.

فرهادی با اشاره به اعزام گروه‌های جهادی استان قم به مناطق محروم اظهار کرد: امسال جهادگران استان به بخش‌های قم و مناطق محروم استان‌های فارس، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، لرستان، خوزستان و خراسان اعزام شدند.

وی ادامه داد: بیش از ۶۰ گروه جهادی در استان قم وجود دارد که فعال هستند و این گروه‌ها به ارائه خدمات در مناطق محروم می‌پردازند، اقدامات عمرانی گروه‌های جهادی اقداماتی همچون احداث مساجد، خانه عالم، خانه بهداشت و خانه نیازمند و اجرای پروژه‌های عام المنفعه است.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام علی بن‌ ابیطالب(ع) استان قم افزود: گروه‌های جهادی استان در بحث‌های فرهنگی، عقیدتی و موضوعات ورزشی و مسائل بهداشتی و درمانی برنامه‌هایی دارند، پزشکان عضو گروه‌های جهادی به صورت رایگان مردم را ویزیت می‌کنند و غربالگری دارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هزینه اجرای پروژه‌های عمرانی توسط گروه‌های جهادی بخشی از کمک سپاه پاسداران، بخشی از کمک دستگاه‌های دولتی و بخشی از اعتبارات خیرین و خودیاری مردم تامین می‌شود، شرکت در اردوی جهادی یک اقدام داوطلبانه است و بیشتر اعضای گروه‌های جهادی دانشجویان و طلاب هستند. 

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها